Sailab – MedTech Finland ry:n vuosi 2022 on käynnistynyt jäsenmäärän näkökulmasta vauhdikkaasti

Sailab – MedTech Finland ry:n vuosi 2022 on käynnistynyt jäsenmäärän näkökulmasta vauhdikkaasti

Uutiset

Vuosi 2022 on alkanut Sailab – MedTech Finland ry:llä vauhdikkaasti jäsenistön vahvistuessa tammikuun aikana kolmella uudella yrityksellä. Biohit, Gold Standard Diagnostics ja Sensotrend liittyivät yhdistykseen tammikuussa 2022.

Uudet jäsenet pääsevät heti jaostoihin ja työryhmiin osallistumisen kautta kiinni uuteen tietoon sekä vaikuttamismahdollisuuksiin. Uudet jäsenyritykset esitellään alkuvuoden aikana erikseen julkaistavissa artikkeleissa, joissa paneudutaan tarkemmin kunkin yrityksen toimintaan sekä siihen, miksi jäsenyys Sailab –MedTech Finland ry:ssä on heille tärkeää.

Kiinnostaako jäsenyys?

Jäsenyydestä kiinnostuneet, Suomessa toimivat oikeustoimikelpoiset terveysteknologia-alan yritykset, jotka sitoutuvat toimimaan yhdistyksen ja alan yleisen edun mukaisesti voivat liittyä jäseniksi yhdistyksen verkkosivujen kautta. Uudet jäsenyritykset saavat ensimmäisen vuoden jäsenyyden kiinteään 800 euron hintaan.

Sailab – MedTech Finland ry on Suomessa toimivien terveysteknologiayritysten yhteisö. Yhdistämme edelläkävijät vahvaksi yhteisöksi, rakennamme kumppanuuksia ja luomme tulevaisuutta. Lisäksi toimimme alan eettisenä arvojohtajana.

Mitä Sailab – MedTech Finland ry:n jäsenyys tarjoaa?

  • Vahvan terveysteknologiayritysten yhteisön
  • Mahdollisuuden vaikuttaa toimialan kehittymiseen suuressa murrosvaiheessa
  • Ammattitaitoista vaikuttamista ja edunvalvontaa sekä asiantuntijuutta
  • Pääsyn yhdistyksen terveysteknologian jaosto- ja verkostotoimintaan
  • Apua sääntelyyn, yleisiin kaupan ehtoihin ja hankintapolitiikkaan liittyen
  • Viestinnän ja tiedottamisen tukea ja koulutusta
  • Työkaluja ja tietoa yritysten käyttöön
  • Pääsyn sääntelyä ja hankintaosaamista vahvistaviin maksuttomiin tapahtumiin ja koulutuksiin
  • Vähintään 20 prosentin jäsenalennuksen MedTech Palvelut MP Oy:n maksullisista tilaisuuksista ja palveluista
  • Alennuksia majoitushinnoista ja kokouspaketeista sopimushotelleissa

Lisätietoa jäsenyydestä, sen hyödyistä sekä jäseneksi liittymisestä löydät verkkosivuiltamme.