Ari Pekka Naumanen Sailab -MedTech Finland ry:n puheenjohtaja

Ari Pekka Naumanen Sailab -MedTech Finland ry:n puheenjohtaja

Uutiset

Sailab -MedTech Finland ry:n syyskokous valitsi kokouksessaan 14.12.2017 yhdistyksen puheenjohtajaksi Ari-Pekka Naumasen, Johnson & Johnson Oy:lta.

” Olen tehnyt pitkään töitä kokonaisvaltaisten hoitoketjujen ja innovatiivisen ja vaikuttavan terveysteknologian puolesta”, toteaa Naumanen. ” Yhdistyksen puheenjohtajana on ilo edistää tätä tavoitetta koko toimialan puolesta. Meillä yrityksillä on tärkeä rooli ihmisten elämän, turvallisuuden ja hyvinvoinnin tekijöinä”

Naumanen totesi puheessaan syyskokoukselle, että puheenjohtajana hän aikoo jatkaa Sailab -MedTech Finland ry:n vahvaa uudistamista ja toteuttaa samassa kokouksessa hyväksyttyä strategiaa.

”Tavoitteena on, että terveysteknologia on vuonna 2020 vahva ja kiinteä osana sosiaali- ja terveydenhuoltoa sekä tärkeänä kumppanina myös muilla toimijoille. Moni yrityksistämme toimii koulutuslaitosten, laboratorioiden sekä tutkijoiden tukena.” , Ari-Pekka Naumanen lisää.