Haku Sailab -MedTech Finland ry:n hallitukseen meneillään

Haku Sailab -MedTech Finland ry:n hallitukseen meneillään

Uutiset

Sailab – MedTech Finland ry:n hallitus on merkittävä näköalapaikka ja antaa mahdollisuuden kehittää koko terveysteknologian toimialaa ja tulevaisuutta. Hallitus kokoontuu vuosittain 5-6  kertaa, tapaa tämän lisäksi säännöllisesti keskeisiä yhteistyökumppaneita ja päätöksentekijöitä sekä edustaa yhdistystä. Hallituksen jäseneltä toivotaan aktiivista osallistumista, intoa sekä näkemystä yhdistyksen ja terveysteknologiatoimialan kehittämisestä

Sailab –MedTech Finland ry:n hallituksen 14 jäsenestä erovuorossa on seitsemän (7) henkilöä. Uudet jäsenet hallitukseen valitaan 14.12.2017 kello 12.00 alkavassa syyskokouksessa. Toimikausi on kaksi vuotta.

Hallituksen jäsenellä tulee olla riittävät oikeudet tehdä päätöksiä yhdistyksen hallituksessa ja siksi hänen tulee toimia yrityksensä toimihenkilö- tai luottamusjohdossa, tai muuten olla valtuutettu toimimaan yhdistyksen hallituksessa.

Hakuaika hallituksen jäseneksi on 28.8.2017-15.11.2017. Hakea voi oheisella lomakkeella:

Lisätietoja

Naumanen Ari-Pekka

Ari-Pekka Naumanen

Hallituksen jäsen

Hollanti Laura

Laura Hollanti

Toimitusjohtaja

+358 40 741 6299