topshade

Jäsenet

A

Abbott, Diabetes Care
Abbott, Diagnostics Division

Alere Oy

Alcon Oy
Abena Finland Oy
Algol Diagnostics
Algol-Trehab
Ambu A/S, sivuliike Suomessa
Applied Medical Distribution Europe B.V. - sivuliike Suomessa
Argon Medical Devices Danmark A/S
Articular Ab/Osteo-Tech Ab
Ascensia Diabetes Care
AVK-Pinto

B

B. Braun Medical
Bard Finland
Baxter Oy
Becton Dickinson
G.W. Berg & Co
Berner Pro
Bio Femma Oy/Kaihlaset Oy 
bioMérieux Suomi

Bio-Rad
Boston Scientific Suomi
BSN Medical Ab

C
Camp Scandinavia Oy / Camp Mobility
Carbonex
Cardinal Health Finland Oy
Carestream Health Finland
Coloplast Oy 
ConvaTec
Cook Medical Finland

D

Dansac & Hollister Scandinavia
Dentsply IH Oy

 

E

Edwards Lifesciences Nordic Ab
Emicaid
Endomed Oy
Endotec

F

Fluorplast
Fresenius Medical Care Suomi

H

Haltija Oy
Heraeus Medical Ab

G

Getinge Group

I

ICF Group

Immuno Diagnostic

Iogen Oy

J

Johnson & Johnson

K

KiiltoClean Oy

L

Labema

Laerdal

M

Maquet Finland
Meda

Medibay Oy
Medidyne Oy
Mediplast Fenno Oy
Mediplast Sataside Oy
Mediq Suomi Oy
Mediteam
Medix Biochemica
Medtronic Finland
Mekalasi 

Merivaara

Merck Millipore
Mölnlycke Health Care

O

Olympus Finland
OneMed 
Orion Diagnostica

P

Pamark Oy
Pedihealth Oy
PerkinElmer Finland
Philips, Healthcare

R

Resmed Finland
Respecta
Roche Diagnostics

S

SCA Hygiene Products
Serres
Siemens Healhcare Oy
Sigma-Aldrich Finland
Smith & Nephew

Soleus Oy
Sonar
Steripolar
St. Jude Medical Finland
Stryker, Finland, sivuliike Suomessa
Suomen 3M
Suomen Sairaalatukku

T

Terumo Sweden AB, sivuliike Suomessa

Thermo Fisher Scientific
Thermo Fisher Scientific Phadia Oy 

V

Risto Vesalainen
Verman
Vestek

W

Walki Medical Oy
Wellspect Healthcare
Wipak
VWR International

Z

Zimmer Biomet Finland 

Liity terveysteknologiayritysten uudistuvaan yhdistykseen: Suomen 100-vuotisjuhlien kunniaksi Sailab –MedTech Finland ry:n jäsenyys 100 euroa

31.08.17 14:47

Suomi muuttuu vauhdilla. Terveysteknologiayritysten yhteistä ja vahvaa edunvalvontaa tarvitaan muutoksessa enemmän kuin koskaan.

Sote- ja maakuntauudistus etenee, väestö ikääntyy Euroopan maista nopeimmin ja työssäkäyvien määrä vähenee. Kaiken ikäisten työ- ja toimintakyvyn säilyttämisestä tulee entistä tärkeämpää. Uusilla tuotteilla, laitteilla ja ratkaisuilla kehitetään kestävää terveydenhuoltoa ja ihmisten hyvinvointia. Siksi muutoksessa on pidettävä huoli siitä, että terveysteknologiayritysten toimintaedellytykset säilyvät ja kehittyvät.

Tässä työssä Sailab –MedTech Finland ry:llä on merkittävä rooli. Jo yli 40 vuoden ajan yhdistys on tehnyt vahvaa yhteistyötä ja edistänyt alan suositusten sekä ohjeiston kehittymistä. Nyt Sailab – MedTech Finland on siirtymässä uuteen aikaan, jossa terveysteknologiayritykset ovat luomassa tulevaisuutta.

Sailab–MedTech Finland ry vaikuttaa muun muassa sote- ja maakuntauudistukseen, edistää terveydenhuollon arvopohjaisen hankinnan käytäntöjä, luo alan yhteisiä eettisiä ohjeita ja on mukana implementoimassa IVD- ja MD –asetuksia. Lisäksi yhdistys tarjoaa jäsenilleen palveluita kuten esimerkiksi sähköisen tilaus- ja laskunvälitysjärjestelmä Sailogin ja nimikkeistötietopankki Sailab Fennican.

Yhdistyksen jäsenenä yrityksesi pääsee mukaan uudistuvan yhteisön toimintaan ja tapahtumiin sekä ajankohtaisen tiedon lähteille, saa koulutuksia ja palveluita jäsenhinnalla ja on vahvasti vaikuttamassa siihen, että yritysten ääni kuuluu sekä päätöksenteossa että käytännön työssä.

Yhdistyksen jäseneksi ovat tervetulleita kaikki Suomessa toimivat terveysteknologiayritykset, terveydenhuollon laitteiden ja tarvikkeiden valmistajat, välittäjät ja maahantuojat. Suomen 100-vuotisjuhlien kunniaksi loppuvuoden 2017 jäsenyys maksaa uusille jäsenyrityksille vain 100 euroa ja sillä saa kaikki jäsenedut käyttöönsä. Vuonna 2018 jäsenmaksu peritään normaalisti.

Liittyminen tapahtuu kätevimmin oheisen linkin kautta http://www.sailab.fi/yhdistys/liity-jaseneksi.html

Toivotamme yrityksesi lämpimästi tervetulleeksi jäseneksi ja mukaan terveysteknologian vahvaan, itsenäiseen yhteisöön.

Sailab –MedTech Finland ry:n hallituksen valtuuttamana,

Laura Simik
Toimitusjohtaja
Managing Director
Sailab – MedTech Finland ry

Takaisin